Články

Pitný režim psa
Demodex
Rodokmen

Kontakty

Chovatelská stanice Ella Perfecta

Příběh začal v roce 2008, kdy se setkali dva zcela odlišní lidé se stejným zájmem a tím byla láska k psím kamarádům. Tehdy byli Zero a Angie ještě téměř psí miminka. Byla to nerozlučná dvojka, kterým neunikla žádná lumpárna, a i když měli oba svůj prostor, i chvilky odpočinku trávili schoulený v jednom pelíšku. Postupem času se ukázalo, že ani páničci bez sebe nemohou být. Tím vznikla naše rodina, naše smečka. V roce 2010 k nám přibyl nový člen, syn Dominik.

Fitzgerald Ella Dark Element

Panička si však dlouhá léta přála splnit svůj sen a tím bylo pořízení stafbulíka. Po dlouhém čtení veškeré literatury o tomto úžasném plemeni jsme věděli, že stafbulí povaha perfektně doplní naši rodinu. Výběr fenky byl jasný, dali jsme na lásku na první pohled a ze všech těch černých klubíček vybrali právě Ellu, která nese oficiální jméno Fitzgerald Ella Dark Element.

Ellinka je typickým představitelem plemene. Je velmi něžná a trpělivá chůva, má mimořádný vztah k dětem. Její temperament nás také nikdy nepřestane nudit. Velikostně se hodí na všechny naše dovolené, návštěvy a výlety. Její kamarádská povaha dokázala prolomit ledy i u těch největších odpůrců psů. Jako malá samozřejmě prošla výcvikem základní poslušnosti. Ella je od malinka velmi chytrá a rychle se vše učí. Překvapivě se ničitelské schopnosti tohoto plemene nepotvrdili a Ellinka rychle zjistila, co smí a co ne.

Ve volných chvílích se nejraději věnuje přípravě na dogtrekking závody. Dále pak ráda prohání paničku na koloběžce a bruslích, což je často až adrenalinový zážitek.

Fitzgerald Ella Dark Element

Téměr jakýkoliv sport či pohybová aktivita jí není cizí. Vodu si však příliš nazamilovala, narozdíl od nevlastních sourozenců Angie a Zera, kteří se ve vodě nejspíš i narodili.

Ella zapadla do naší rodiny téměř od prvního dne, přesně jak jsme si plánovali. Dlouho jsme zvažovali pořízení dalšího člena a teď můžeme říct, že nikdy litovat nebudeme! Svým vzhledem a laskavou povahou si dokázala získat celou naši rodinu!


Psi v číslech

Kolik je na světě psů? Kde jich je nejvíce? Kde jsou nejoblíbenější malá plemena?

A podobné otázky si zodpovíme v tomto článku.

Psi v číslech

Chci vědět více »

Psí výstavy (pojmy)

Pro ty, kterří na výstavě ještě nebyli a nebo nemají v krvi všechny zkratky, pojmy a názvosloví tu máme stručný přehled "výstavního" jazyka.. Psí výstavy

Chci vědět víc »