Články

Pitný režim psa
Demodex
Rodokmen

Kontakty

Zájemce o štěňátko

Než si pořídíte nového člena rodiny měli byste si zodpovědět pár základních otázek

Fitzgerald Ella Drak Element Čas: Ano, času je potřeba věnovat opravdu hodně a to především ve štěněčím a dorosteneckém věku. Je zapotřebí zvážit zda je ve Vašich silách se postarat o čtyřnohého miláčka po dobu 10-15 let a zajistit mu tak plnohodnotný psí život. Věřím však, že čas strávený se svým psem bude pro Vás potěšením a zálibou!

Fitzgerald Ella Drak Element Finanční odpovědnost: Pořizovací cena je prvotní náklad, avšak v celkových výdajích nehraje velkou roli. Musíte zvážit zda je ve Vašich silách se postarat o kvalitní stravu a veterinární péči. Samozřejmě jsou i další výdaje, které částečně záleží na vkusu a možnostech chovatele.

Fitzgerald Ella Drak Element Průkaz původu, potřebuji ho?: Toto je téma rozsáhlých diskusích. Průkaz původu Vám dává určitou jistotu, že kupovaný jedinec je opravdu to plemeno, které jste si vybrali. Plemeno, které má určité vrozené povahové i exteriérové vlastnosti. V neposlední řadě je zárukou zdraví, především v oblastech dědičných chorob.

Fitzgerald Ella Drak Element Bytové podmínky: Zde je skladnost výhodou plemene. Nicméně je třeba počítat, že i ti nejpřítulnější jedinci by měli mít své místo pro odpočinek. Též je potřeba se připravit i na nějaký ten chlup na podlaze či nábytku.Psi v číslech

Kolik je na světě psů? Kde jich je nejvíce? Kde jsou nejoblíbenější malá plemena?

A podobné otázky si zodpovíme v tomto článku.

Psi v číslech

Chci vědět více »

Psí výstavy (pojmy)

Pro ty, kterří na výstavě ještě nebyli a nebo nemají v krvi všechny zkratky, pojmy a názvosloví tu máme stručný přehled "výstavního" jazyka.. Psí výstavy

Chci vědět víc »